top of page

Yogasommaren 2025 – mer närvaro, mer kraft, mer du

Tidigare somrar har jag bjudit in till olika yogakoncept som Kajak & Yoga, Yogga (jogging med yogastopp) och kortare klasser på hotell. Det har varit lekfullt och fullt av energi.


Det har känts så roligt och rätt i tiden, men i sommar vill jag bjuda in dig till något annat. Något som går djupare. Upplevelser som verkligen utnyttjar de utbildningar jag har, ger dig mer av mig och den erfarenhet jag fått av snart 6 år av undervisning.


Yogasommaren med mig på Smögen i år handlar om att uppleva yoga, på riktigt. Att skapa utrymme för både stillhet, rörelse, vila och utveckling. En sommar där vi stannar upp, möter kroppen där den är, och låter praktiken ta oss både inåt och framåt.


Du kommer att få möjlighet att landa, växa och återhämta dig, men också utmana dig själv och känna glädjen i att utforska yogan i dess många former.



Sommaren 2025 erbjuder jag:


🌿 Utomhuspraktik på Näbba – ett antal 60 minuters yogaklasser under bar himmel, där du får möta dagen med närvaro, kraft och andning i takt med naturen. Färre klasser än vanligt, men med mer fokus och utveckling.


🌿 Temabaserade workshops – 2–3 timmar långa fördjupningstillfällen där vi utforskar specifika teman och tekniker. Här får du möjlighet att förstå mer, känna djupare och bygga vidare på din praktik.


🌿 Halvdagsretreats – välgörande tillfällen för att stänga ute bruset och ägna några timmar helt åt dig själv. Yoga, reflektion, närvaro - mitt i sommaren, men med ett steg bort från vardagen.


🌿 Retreats med övernattning på Hållö – i sommar erbjuder jag två stora retreat. De båda sker på magiska Hållö, där vi omges av hav, klippor och tystnad. Här får du allra störst möjlighet till fördjupning, rörelse, återhämtning och gemenskap. Den 8-10 juli (fullbokat) och 7-10 augusti (fåtal platser kvar - läs mer och boka här vid mån av plats).


Oavsett om du är ny på mattan eller har yogat länge, hoppas jag att den här sommaren får bli en tid där du återvänder till dig själv – med kroppen som kompass och andetaget som guide.


Hoppas du vill dela Yogasommaren 2025 med mig.


Kram,

Fannie



 
 
 

Comments


  • Facebook
  • Instagram
3.png

Låt oss hålla kontakten!

Prenumerera på fanniesyoga nyhetsbrev

Tack, håll utkik i din inkorg och skräppost efter ditt välkomstmail från Fannie!

bottom of page